+90 (386) 606 09 18 info@ozelyasamkirsehir.com

Güldiken Mah. Şehit Bektaş Bilir Cad. No: 9 Merkez/Kırşehir

ÖZEL YAŞAM KIRŞEHİR
BAKIM MERKEZİ

Merkezimiz

Kurumumuz Kırşehir il merkezinde bulunmakta olup, Ankara iline 150 km, Aksaray iline  90 km, Kayseri iline 130 km, Nevsehir iline 90 km, Yozgat iline 120 km uzaklıktadır.

Merkez binamız, iki blok halinde 3000 m2'lik kapalı alan ve farklı engel gruplarına göre ayrıştırılmış geniş bahcesiyle, iç ve dış olmak üzere çift yangın merdivenine sahiptir. Bina dış yüzeyi;  ortamı yaz mevsiminde serin,kış mevsiminde sıcak tutacak ,alev almaz taş yünü levha ile kaplıdır. Bina bahçesi ve içi  kör nokta kalmayacak şekilde kamera sistemi ile24 saat  takip edilip,kayıt altına alınmakta ve otuz gün boyunca kayıtlar muhafaza edilmektedir. Merkezimizin tamamı yerden ısıtma sistemi ile ısınmakta ve 24 saat kesintisiz sıcak su imkanı bulunmaktadır.

Yatak odalarımız engelli bireylerimizin  ihtiyaç, güvenlik ve engel durumlarına göre, TSE 9111 uluslararası erişilebilirlik standartlarında dizayn edilmiş olup, 26 m2  genişliktedir. Tüm odalar merkezi yangın alarm  sistemi ile donatılmıştır. Odalarımızdaki aydınlatma sistemi göz sağlığına zarar vermeyen 3000 lümen beyaz led band armatürle saglanmaktadır. İstenildiği takdirde kullanılabilecek Tv ve kamera alt yapısı bulunup, elektrik prizleri engelli güvenliği açısından  korunaklıdır. Zemin antibakteriyel laminat parke ile  kaplı olup, kapılar yangına dayanıklı malzemeden üretilmiş ve olası bir yangın durumunda  kacış kolaylığı saglaması amacıyla dışa açılmaktadır.

Banyo ve tuvaletlerimiz  TSE erişilebilirlik standartlarına uygun tasarlanmış olup, gerektiği durumlarda kullanılmak üzere acil çağrı sistemi mevcuttur. Tuvaletlerimiz  alafranga sistem gömme rezarvuarlı, banyolarımız  ise özellikle bedensel engeli  bireylerimizin tekerlikli sandalyeleri ile hareket kabiliyetlerini kısıtlamayacak genişlikte ve gereksinimlerine uygun özel oturma sistemlerine sahiptir. Kapılar kompakt sistem yangına dayanıklı ve yangın durumunda kolay kaçış için dışa açılır şekildedir.

Dinlenme odalarımız; aile sıcaklığını yaşatmak üzere dizayn edilmis olup tv, müzik ses sistemi ve oturma grubu  bulunmaktadır.

Grup etkinlik odalarımız; farklı engel gruplarına göre, gününü etkinlik yaparak gecirmek isteyen bireylerimiz için oluşturulmuştur.

Çok amaclı salonlarımiz; müzik dinleyip Tv izlenebilen ve ara ögün hizmeti sunulabilen altyapıdadır.

Mutfak yemekhaneye entegre olup yemeklerin direk masalara ulaşması amaçlanmıştır. Mutfak tamamen endüstriyel olarak profesyonel ürünlerden oluşmaktadır. Engellilerimiz geniş yemekhanelerinde yemek yerken Tv seyredebilmekte ve müzik dinleyebilmektedir.

Revirde; özel engelli tuvaleti bulunmakta olup, sedye giriş çıkıs kolaylığı için 120 cm lik dışa açılır kapı mevcuttur. Her hastaya özel olarak tasarlanmış kilitli ilaç dolabı, vital bulguların takibinin yapıldığı klasörler için dosya dolabı  ve sağlık kontrolü için gerekli materyaller mevcuttur. Ofis tipi buzdolabı ile belirli derecelerde bulundurulması gereken ilaçlar muhafaza edilmektedir.

Engelli asansörümüz; yeşil etiketli TSE standartlarına uygun ses ve işitsel uyarıları ile her engel grubuna hizmet vermektedir.

Çamaşırhanemizde; Engelli bireylerimizin her birine ait dolap bulunup, temiz ve kirli çamaşırlarının takibine  özen gösterilmektedir.